Na parazita / Lupič židle

Počet hráčů1030
Do 12 minutDélka přípravy
Náročnost přípravyBez přípravy
Věk hráčůstarší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 54 hodnocení72
%

 
Autor:
Zdroj: Růžový Boubel, víkend 3
Zapsáno:
Zhléhnuto: 7980 krát (3 denně)
Parametry: Do místnosti, Pohybová
Potřeby: židle
Nebezpečný parazit se snaží infikovat organizmus, ten se ale nenechá... rychlá a zábavná fitka.

Pravidla

Po vymezeném herním prostoru rozmístíme tolik židlí, kolik je hráčů. Je potřeba, aby byly židle co nejrovnoměrněji rozmístění a pootáčené všemi možnými směry. Herní prostor by měl být tak malý, aby se mezi židlemi dalo s lehkými obtížemi pohybovat.

Posléze je vybrán jeden z hráčů a je mu přidělena role Parazita. Ostatní představují buňky organizmu, který se brání infiltraci. Každá buňka začíná v sedě na židli, Parazit stojí opodál. Jedna židle (ta po Parazitovi) je tedy volná. V okamžiku startu hry se Parazit začíná pohybovat - pohybuje se zvolna, max. rychlostí pomalé chůze.

Parazit splní svůj úkol a úspěšně infikuje organizmus, když se mu podaří sednout si na volnou židli. Buňky ale odevzdaně nečekají na svůj osud a brání se - tím, že si přesedají. Pochopitelně je jedna židle neustále volná a Parazit se na ní snaží dostat, organizmus se může jen snažit přemísťováním buněk snažit udržet volnou židli co nejdál od Parazita. Hráči tedy musí pořát dávat pozor, kde je volno, a nezapomínat, že když si přesednou, jedno volné místo sice zaberou, ale další vytvoří.

Hra většinou končí na hromadě nejrůznějších buněk, židlí a Parazita.

Nejúčinnější taktika (a asi jediná, při které má organizmus nějakou šanci) je přesedat si na větší vzdálenost, nejlépe napříč celým prostorem, a využívat tak nižší pohyblivosti Parazita.
 

Alternativní pravidla

Nikdo sem zatím nic nenapsal.

Komentáře

: Ahoj, hráli jsme to na schůzce a byla to bomba.Děti to moc bavilo a zahřáli jsme se. Ale bylo nás jen deset a to je tak, tak aby to šlo hrát. Čím víc tím líp.
Díky za tip. :10:
: Ahoj, tuhle hru jsem tu objevila asi před rokem, hned jsme jí hráli na horách a děcka z ní byly úplně urvané! Byla to velká sranda a bylo úžasné, jak nejdříve nechápaly, ale pak začaly týmově bojovat a nakonec nechtěly přestat hrát. DOPORUČUJU! Asi jako tu na zajíce, vlka a zelí - taky hodně povedená pohybovka! :cool:
: Tuhle hru mám moc ráda....je na rozpohybování, na zahřání i na týmovou spolupráci...vážně bezvadná
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!