Na parazita / Lupič židle

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Starší děti, Dospívající a dospělí
Počet hráčů: 10 až 30
Délka: Do 12 minut
Příprava: Bez přípravy
Zapsáno: 14. 1. 2008 v 21.18
Nebezpečný parazit se snaží infikovat organizmus, ten se ale nenechá... rychlá a zábavná fitka.

Pravidla

Po vymezeném herním prostoru rozmístíme tolik židlí, kolik je hráčů. Je potřeba, aby byly židle co nejrovnoměrněji rozmístění a pootáčené všemi možnými směry. Herní prostor by měl být tak malý, aby se mezi židlemi dalo s lehkými obtížemi pohybovat.

Posléze je vybrán jeden z hráčů a je mu přidělena role Parazita. Ostatní představují buňky organizmu, který se brání infiltraci. Každá buňka začíná v sedě na židli, Parazit stojí opodál. Jedna židle (ta po Parazitovi) je tedy volná. V okamžiku startu hry se Parazit začíná pohybovat - pohybuje se zvolna, max. rychlostí pomalé chůze.

Parazit splní svůj úkol a úspěšně infikuje organizmus, když se mu podaří sednout si na volnou židli. Buňky ale odevzdaně nečekají na svůj osud a brání se - tím, že si přesedají. Pochopitelně je jedna židle neustále volná a Parazit se na ní snaží dostat, organizmus se může jen snažit přemísťováním buněk snažit udržet volnou židli co nejdál od Parazita. Hráči tedy musí pořát dávat pozor, kde je volno, a nezapomínat, že když si přesednou, jedno volné místo sice zaberou, ale další vytvoří.

Hra většinou končí na hromadě nejrůznějších buněk, židlí a Parazita.

Nejúčinnější taktika (a asi jediná, při které má organizmus nějakou šanci) je přesedat si na větší vzdálenost, nejlépe napříč celým prostorem, a využívat tak nižší pohyblivosti Parazita.
Potřeby: židle
Hru přidal: Okoun
Zdroj nebo autor: Růžový Boubel, víkend 3
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!