Kompot / Ovocný koš

Počet hráčů1050
NeurčitelnáDélka přípravy
Náročnost přípravyBez přípravy
Věk hráčůmladší děti
starší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 47 hodnocení75
%

Autor:
Zapsáno:
Zhléhnuto: 12238 krát (4 denně)
Parametry: Do místnosti, Pohybová, S násilnými prvky, Seznamovací
Potřeby: hooodně židlí
Vyměňování ovoce

Pravidla

Hráči si sednou do kruhu (nejlip na židle) a vedoucí hry je obejde a každému řekne nějaké ovoce. Ideálních je tak 5 druhů, co se opakují dokola (jablka, hrušky, švestky, třešně, broskve apod.) Sebe určí taky. Potom ten, co rozděloval ovoce, zahlásí: "vyměňují se všechny........ (jabka)". Jabla se zvednou a mají za úkol obsadit místo jiného jabka. Jenomže sednout i musí i vyvolávač, takže zbyde jedno jabko, pro které nezbylo místo, takže se stává vyvolávačem.

Je to celkem sranda, baví to aj maly děcka. Vtipné bylo, když jsme se během hry snažili domlouvat s druhým vedoucím...

Jinak existuje varianta SLIVOVICA = všechny švestky nad 18 let ;)
 

Alternativní pravidla

: My to hráváme tak, že se zakřičí třeba "kdo má rád rajskou", "kdo má na sobě bílé tričko", "kdo je plnoletý"... a tak dále, vynalézavosti se meze nekladou.. a vždycky si musí místo vyměnit ti, kterých se to týká :))
: Je dobré, když vedoucí hry (Místa si vymění všichni ti, kteří...) občas opepří hru nějakou pikantnější otázečkou. Pro větší děti je dobré upozornit, že bude zajímavější soustředit se na nějaké charakterové vlastnosti, než jen na barvu spoďárů a fuseklí :-)
: Hrajeme to s prckama, dva se zavázanýma očima chytají uprostřed kruhu, každý z nich řekne jeden druh ovoce a ti se musí vyměnit tak aby nebyly chyceni, koho chytí s tím se vymění.
: Když se řekne KOMPOT, tak se vyměňují všichni.
: jde to taky s čísly, budou se např. vyměňovat 1 a 6 , nebo 8 a 3 a když někdo zapomene jaké je číslo, vypadává. A nebo další pravidlo budou se takhle opatrně přemisťovat a jednomu se zaváží oči , půjde doprostřed a bude chytat ty co se pohybují , když někoho chytne tak se stím dotyčným vymění.
: Znám to ještě jinak že - vymění se ten kdo...NApříkalad Vymění se ten koho baví škola.Vymění se samozřejmě HODNĚ LIDÍ :) a zase jeden zbyde...Takže se nerozdělují na tými ale jako by je vyvolávač vytvářel.

Komentáře

: My to hráváme tak, že se zakřičí třeba "kdo má rád rajskou", "kdo má na sobě bílé tričko", "kdo je plnoletý"... a tak dále, vynalézavosti se meze nekladou.. a vždycky si musí místo vyměnit ti, kterých se to týká :))
: je to docela legrační, co někdo někdy vymyslí za možnou výměnu :D
: myslím žesi to zahrajem:-D
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!