Co bys dělal, kdyby...

Počet hráčů525
Do 12 minutDélka přípravy
Náročnost přípravyBez přípravy
Věk hráčůstarší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 476 hodnocení85
%

 
Autor:
Zapsáno:
Zhléhnuto: 110237 krát (29 denně)
Parametry: Nezávislé na prostředí, Na cestu, K ohni či posezení, Pro zasmání, Slovní
Potřeby: žádné
Vysoce vtipná, nízce náročná hra pro dlouhé chvíle

Pravidla

Utvoříme kroužek, elipsu či jiný rovinný útvar. Začínající člen se zeptá svého souseda po levici na otázku začínající "Co bys dělal, kdyby..." (okolnosti doplní dle vlastní fantazie - kdyby tě XY požádal o ruku, kdyby nastala potopa, kdyby ses ráno probudil a byl ostříhaný dohola, kdybys byl na světe úplně sám...). Dotyčný mu odpoví tak, jak uzná za vhodné (samým nadšením bych se opil, byl bych zoufalý, koupil bych si paruku...) a svému sousedovi opět položí otázku se známým začátkem - "Co bys dělal, kdyby...".

Každý si musí pamatovat svou vlastní odpověď a svou vlastní otázku (tu, kterou pokládal svému sousedovi). Až doputujeme k prvnímu tazateli, nastává kýžená vtipná část. Každý si ponechá svou odpověď i otázku, ale jedeme v opačném směru, tím pádem se dozvíme mnoho zajímavého o reakcích svých blízkých v neobvyklých situacích, např. že kdyby vašeho přítele někdo požádal o ruku,šel by se umýt do potoka a kdyby se vaše kamarádka probudila s oholenou hlavou, neřešila by to a věnovala by se důležitějším věcem:))).
 

Alternativní pravidla

: Glaciator: to se nedá hrát na internetu! ;)
: Kde je tlačítko a by se to hrálo?:-?:sniper:

:kladivko:
: My tohle hrali pod nazvem Problemovna a taky to bylo teda trosku vulgarnejsi :D hrali jsme to s deckama od 13 do 15, takze v pohode :) v prvnim kole kazdy napsal na papir nejaky problem a vybralo se to. Ve druhem kole napsal na novy papir nejake reseni problemu a zase se to vybralo. A v poslednim kole kazdy dostal 2 papirky. Vznikaly fakt unikaty typu "U kuchyne hrozi sesuv pudy" "tak bez na zachod" nebo "Mam ho maleho, co mam delat?" "Udelej stojku" takze doporucuju! ;)
: My to hrajeme tak, že děti píší otázky a odpovědi na lístky. Necháváme je to psát i po dvojicích a mohou vymyslet více otázek i odpovědí. Pak losujeme a čteme. Losování je občas potřeba trošku pomoct (když je vidět, že otázka a odpověď patří k sobě, tak to rychle vyměnit...) U menších dětí je lepší, když to čte vedoucí.
: Tuhle hru hrajema taky dosto (1.varianta), nesedíme v kroužku, ale dvě řady naproti sobě - jedna pokládá otázky druhé (tak aby to nikdo neslyšel) dotazovaný odpoví opě potichu. Pak se jedna celá řada o jednoho hráče posune. A vše se opakuje tentokrát už nahlas. Vznikají správné nesmysly.
: Znám jednu alternativu, je ovšem již trochu přisprostlá a možná i vulgární. Každý řekne název svého oblíbeného filmu nebo seriálu apod., kamarád po levici si ho zapamatuje. Poté se jede druhé kolo a každý řekne "(jméno) má pod sukýnkou/pod trenýrkama...." a název filmu, který si zapamatoval.
Tuto hru jsme hráli na táboře po tom, co byli menší děti poslány spát a věřte mi, že vznikali natolik vtipné situace ("Honzík má pod trenýrkama Gumídky", "Anička má pod sukýnkou tenkou červenou linii" apod.), že náš smích ty praťata probudil a oni se k nám přidali.

Komentáře

: SUPER HRA:cool::cool::cool::cool::10::hura::tralala::jojo::jojo::hophop::break: hrála jsem jí s kamarádama na výpravě. Fakt paráda:hura::hura::hura::hura::):):):):)
: Hráli jsme naschůzce, byla to zábava :):)
: Vypadá to zajímavě. %-):jojo::10::hura::cz:
: Skvělá hra! Moje světlušky ji naprosto zbožňují a chtějí ji hrát na každé schůzce. :-)
Všechny komentáře...
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!