Jak vznikají drby

Počet hráčů820
Do 34 minutDélka přípravy
Náročnost přípravyBez přípravy
Věk hráčůstarší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 57 hodnocení51
%

 
Autor:
Zdroj: Méďa z Kynšperka
Zapsáno:
Zhléhnuto: 10664 krát (3 denně)
Parametry: Do místnosti, Na ven, Pro zasmání, Morální / sociální
Potřeby: žádné
Derivovaná tichá pošta

Pravidla

Hráči se rozestoupí po cestě tak, aby vzájemně neslyšeli, co říkají. Organizátor hry vypráví prvnímu příběh (nejlépe se spostou jmen, detailů, osobních a příbuzenských vztahů..). Ten si jej co nejlépe zapamatuje a převypráví dalšímu... až příběh doputuje k poslednímu. Ten jej přednese nahlas celé skupině, následně organizátor všem poví původní verzi (většinou se od sebe diametrálně liší). Prozkoumáme, kde vznikly největší informační šumy, u koho se ztratila jaká postava vyprávění... atd.

Vhodné zařadit, když jsou v oddíle problémy s drby a pomluvami - ukáže se, jak vzniká z komára velbloud, z pusy na dobrou noc skandální poměr, z chřipky dýmějový mor a podobně.
 

Alternativní pravidla

: Pokud je příliš mnoho hráčů je hra nepoužitelná, z úryvku z Romea a Julie se po pěti lidech stala věta "Jsi ďábel, chci tě." Hrajeme hru jinak. Pokud je mnoho hráčů, je možno bavit se "realtime" bez zbytečného zjišťování kdo to nejvíc "zmastil." Stačí poslat 2-5 nebo i víc lidí za dveře, příběh převyprávět všem v místnosti, zavolá se jeden člověk, který byl za dveřma, a jeden určený člověk mu příběh převypráví, pak se jen volají lidi zpoza dveří a "publikum" může sledovat proměny "drbu" bez nějakého zdržování. Poslední pak "drb" všem přednese a bude mu zdělen původní. Myslím, že je to zábavnější.

Komentáře

Nikdo hry neokomentoval.
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!